Doğada serbest halde bulunmayan ozon, ileri teknoloji kullanılarak yağ asitleri ile ozidasyonu sonucu ozonlanmış yağ halini alır. Ozon tedavisi için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri ozonlanmış yağlardır.

Ozon, kolajen sentezini sağlayarak cilt kırışıklıklarının giderilmesine ve önlenmesine yardımcı olur. Kolajen proteini cildin bağ dokusunu güçlendirir ve cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandırır.

Cildimizin zamanla yapısı değişir ; kolajen proteini üretimi azalmaya başlar ve cilt kuruluğuna, kırışıklığa ve cilt lekelerine neden olur. Ozon yağı, kolajen sentezini destekleyerek kırışıklık karşıtı ve hiperpigmentasyonu engelleyerek güneş kaynaklı leke karşıtı olarak cilt bakımınıza destek olur.

Ozon Yağı, cilde sürüldüğünde dokulara nüfuz ederek dokuların ihtiyacı olan aktif oksijeni sağlar, böylece kan akışını arttırır, ödem kaynaklı eklem ve kas ağrılarında destek amaçlı kullanılabilir. Kan dolaşımını arttırması konusunda oldukça etkili olması ile selülit giderme konusunda da oldukça etkili bir ajandır.

Ozon, fibroblastları aktive ederek yara iyileşmesini destekler. Cildimizin bağ dokusu bir bütün halindedir. Bağ dokusunun temel hücreleri ise fibroblastlardır. Fibroblastlar kolajen ve elastin üreterek cildimizin yoğun bir şekilde bakımını sağlar. Ozonun fibroblastları aktive edebilme özelliği sayesinde, Ozonlu Bal Krem ile çevresel etkilere karşı cildiniz için kuvvetli bir koruma sağlayabilirsiniz.

Anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral olarak bilinen en kuvvetli dezenfektanlardandır. Bu özellikleri ile Anti-acne olarak etkili olarak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir