Soğuk Yöntem Sabun Nedir?

Sabunlaşma yağların kostik ile birleşmesinden oluşan bir kimyasal reaksiyondur. Kostik yağ moleküllerine bağlanır ve gliserin serbest hale geçer. Nihai ürün artık sabundur ve iyi bir formülasyonda serbest kostik bulunmaz hepsi yağa bağlanmıştır. Soğuk süreç metoduyla imalatı yapmak ise ısıl işlem uygulanmadan sabunlaşmayı gerçekleştirmektir. Bu yağların doğal, besleyici ve şifalı etkilerini korumak ve bu etkileri sabuna taşımak anlamına gelir. Dolayısıyla en kaliteli sabun üretilmesi için soğuk süreç en iyi yöntemdir.

%100 doğal zeytinyağlı sabunlarımız el yapımı olup yenilebilir hammaddelerden üretilir. Soğuk işlemle üretilen sabunlarımız sayesinde, cildin nem dengesini korumaya yarayan gliserin sabundan ayrılmaz ve kullanılan bitkisel aromaterapik yağların besleyici özellikleri korunur.

Kullandığımız ürünler; zeytinyağı cildin nem dengesini koruması ve beslemesi için, hindistancevizi yağı köpük sağlaması için, hint yağı dayanıklılık vermesi için, sodyum hidroksit sabunlaşması için, uçucu yağlar ve esanslar koku vermenin yanı sıra aramotrerapik etki sağlaması için, bitki parçacıkları ise masaj lifi ve yulaf keseleme özelliği için kullanılır.

El yapımı sabunları farklı yapan özellikleri şunlardır:

  • Malzemeler: El yapımı sabunların tercih edilmesinin nedenlerinin başında kullanılan malzemelerin kalitesi gelmektedir. Genellikle el yapımı sabun sağlıklı bir cilt için gerekli olan anti-oksidan, vitamin ve besin maddelerinden zengin bitkisel yağlardan üretilir. El yapımı sabun cildinizi kaşınma, kuruluk gibi sorunlarda çare olduğu gibi sedef, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavi sürecine destek olur. Cildin iyileşmesine katkıda bulunur.
  • Gerçek sabun: Market sabunlarının çoğu kimyasal kokteyllerdir. Deriyi yaşlandırır, alerjik reaksiyonlara sebep olur. Cilt hastalıklarının tedavi sürecini uzatır. El yapımı sabunlar en saf haliyle gerçek sabundur.
  • Gliserin: gliserin cildinizi koruyan değerli bir yumuşatıcıdır. Yüksek fiyatı nedeniyle sabunlardan üretim aşamasında çıkartılır. El yapımı soğuk süreç sabunlarında gliserin sabundan çıkartılmaz.
  • Zarar Vermez: Doğa ve insanla dost bir üründür. İnsana da doğaya da zarar vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir